REGULAMIN przyjmowania zleceń:

Uwagi dotyczące pracy z materiałami powierzonymi:

1) Ze swej strony zapewniamy, że każda usługa z powierzonymi materiałami przeprowadzana jest u nas z niezwykłą starannością. Niestety w bardzo trudnych i skomplikowanych procesach obróbki nie da się całkowicie wyeliminować sytuacji awaryjnych.

2) Nie nakładamy marży na surowce powierzone do wykonania usług w naszej drukarni i dlatego też nie możemy brać na siebie ryzyka ewentualnego zniszczenia przekazanych nam materiałów.

3) W wypadku zniszczenia powierzonych nam surowców nie ponosimy jakichkolwiek odpowiedzialności finansowej.

4) Przyjęcie do realizacji zlecenia jest możliwe tylko i wyłącznie po akceptacji powyższych uwag.

5) Doradzamy dostarczać zawsze nieco więcej materiału do druku, bo nie można wykluczyć błędów wynikających z dość złożonych procesów poligraficznych

PRZYGOTOWANIE GRAFIK do druku:

przyjmujemy tylko grafiki w postaci zamkniętej (gotowym do druku) Jest to dla nas format PDF lub TIF w kolorach CMYK lub RGB i rozdzielczości minimum 75 dpi. Niestety

oba te formaty nie pozwalają na wprowadzanie modyfikacji i poprawek, chociaż niekiedy jest to niezbędne. Jeżeli pliki są poprawiane przez nas, to do klienta należy ostateczna korekta, czy w trakcie poprawek nie nastąpiły jakieś błędy eksportów lub zwykłej pomyłki grafika. Dotyczy to też literówek, znaków specjalnych, obciętych tekstów itp. Prosimy o dokładne sprawdzanie dostarczonych materiałów do druku włącznie z wielkościami dostarczonych plików do druku na dostarczone materiały.

Warunki bezwzględne do zastosowania fototapety, instrukcja jak przygotować powierzchnię:

1) Tapetowanie powinno odbywać się na koniec remontu w czystych pomieszczeniach.

2) Ścianę należy malować farbami emulsyjnymi (rzadkimi). Farby akrylowe (gęste) mogą się rozwarstwiać.

3) Ściana powinna być idealnie gładka. Tapeta nie przykryje nierówności, a nawet je bardziej uwidoczni. Nieprzeszlifowane ziarenka też zostaną.

4) Nie malujemy farbami gruntującymi oraz nie stosujemy dolewania gruntu do farb.

5) Na ścianach wymagających malowania trzeba zachować technologię grunt, farba, grunt.

6) Wykonujemy usługę gruntowania za dodatkową opłatą jeśli nie była uwzględniana w wycenie.

7) Gruntowane są wszystkie rodzaje ścian: tynkowe, karton-gipsowe, cementowo-wapienne, deweloperskie.

8) Ściany przylegające do tapetowanych powierzchni trzeba pomalować przed tapetowaniem i kolor tych ścian musi wchodzić kilka milimetrów na powierzchnię tapetowaną Przy ciemnych ścianach są odstępstwa od tej zasady po wspólnym uzgodnieniu.

9) Listwy podłogowe powinny być zdjęte i zamontowane dopiero po założeniu tapety. Nigdy nie uda się dokładnie w linii wykleić i dociąć tapety.

10) Listwy przypodłogowe, ramy okienne, futryny i inne elementy przylegające do tapety powinny być akrylowane i dokładnie wyczyszczone i umyte, gdyż po położeniu tapety nie mamy możliwości czyszczenia powierzchni benzyną, spirytusem lub inną mocną chemią.

11) Kontakty, gniazdka powinny być zamontowane bez oprawek, a kołki pod obrazki i oświetlenie zamontowane przed nakładaniem tapety.

12) Kaloryfery powinny być zdjęte i meble odsunięte minimum 1 m od ściany.

13) Klejenie na ścianę powinno nastąpić po całkowitym wyschnięciu i utwardzeniu farby lub gruntu. Ściana po przetarciu ręką nie powinna zostawiać nalotu farby na ręce jak i pyłów po remoncie.

14) Ściana nie może być mocno fakturowana i zbyt porowata. Do wyklejania najlepsze są ściany typu gładź lub karton – gips

15) Po przyklejeniu folii (fototapety) należy ją dokładnie docisnąć raklami filcowymi i dogrzać nagrzewnicą. Na drugi dzień powinno się ponownie docisnąć folię.

16) laminowanie o ile takie jest w usłudze może być wykonane nie wcześniej jak po wyschnięciu kleju i nie wcześniej jak 24h od momentu przyklejenia fototapety. Czas jest uzależniony od wilgotności min. powietrza

INSTRUKCJA GRUNTOWANIA:

Gruntujemy pędzlem (nie wałkiem) wcierając preparat w ścianę bardzo obficie. Po wyschnięciu czynność należy powtórzyć dla lepszego efektu. Kolejnego dnia gruntujemy jeszcze raz. Po upływie 24h sprawdzamy czy ściana jest zagruntowana. Do powierzchni nie chłonnej zmoczenie ściany nie powinno zmieniać jej koloru.

Do mocnego zagruntowania stosujemy (doświadczenie)  Flugger non drop, Ceresit CT17,

Warunki przyjmowania zleceń druku na szkle:

UWAGA!!! druk na szkle musi być wykonywany na stronie powietrznej (strona cynowa jest nieprzewidywalna w swoich właściwościach przy druku)

1) nie odpowiadamy za materiał powierzony (regulamin powyżej)

2) krawędzie szkła muszą być szlifowane (przy dużych formatach), minimum zatępione (przy małych formatach)

3) tylko przy szybach optiwhite, druk nie przekłamuje znacząco kolorów. Trzeba pamiętać, że zawsze nieco inaczej wygląda grafika za taflą szkła. Doradzamy wykonanie płatnych próbek jeśli wybór kolorów musi być precyzyjnie dobrany.

4) strona do druku musi być oznaczona wraz z zaznaczeniem góry. Dodatkowo potrzebujemy rysunek z rzeczywistymi wymiarami. Najlepsza strona do druku to strona ogniowa

5) naklejki techniczne i opisy (mazaki) nie mogą być po stronie drukowanej

6) zabrudzenia po wałkach w hartowniach nie są widoczne przed drukiem i po czyszczeniu, a czasami pojawiają się po zadrukowaniu (nie odpowiadamy za takie błędny po nadruku)

7) drukujemy na szkle hartowanym z primerem i kolorem białym wedle życzenia klenta

8) szkło musi być przygotowane do druku. Szkło nie może być zabrudzone i zatłuszczone. Nie odpowiadamy, za uszkodzenia ukryte niewidoczny gołym okiem

9) przygotowujemy szyby do druku poprzez czyszczenie czteroetapowe 1. nitro 2. odtłuszczacz 3. płyn do czyszczenia szyb 4. alkohol izopropylowy – czysty stosowany do analizy

10) przy laminacji szkła (klejenia) druk powinien zaczynać się około 0,5 cm od krawędzi, żeby dobrze został zabezpieczony

11) druk bez primera jest bardzo delikatny i nie dajemy żadnych gwarancji, że w trakcie transportu nie dojedzie do uszkodzenia

12) kleje jakie nie wchodzą w rekcję z farbą to Soudal FixAll lub Lakme do szkła.

13) ściana do klejenia musi być biała bez przebarwień i gładka żeby nie uszkodzić grafiki

14) przy jasnych grafikach i jasnych tłach należy dodrukować dodatkowy kolor szary, żeby nie wyszły plamy kleju

15) przy kuchenkach należy drukować tylko na hartowanym szkle

16) na wydruk nie można stosować przyssawek i oklejać jakąkolwiek taśmą techniczną

17) przy naszym montażu silikonowanie krawędziowe możemy wykonać po kilku dniach jak wyschnie klej. Wykonujemy taką usługę za dodatkową opłatą jeśli nie była uwzględniana w wycenie.

SZKŁO na NAGROBEK

Informujemy, że stosujemy tylko dwa sprawdzone przez nas kleje do naklejania szkła na różne powierzchnie:

  • klej Soudal FIX-ALL (UWAGA!!! nie odmiana – TURBO)
  • klej do luster LACOBEL LAKMA

Wydruk UV jest nanoszony od wewnętrznej strony bezpośrednio na szkło i przykrywany drugą warstwą szkła w procesie sklejania próżniowego na gorąco w piecu (laminowanie).

Nie można stosować kleju na spoinach. Stosujemy tylko uszczelki gumowe odporne na promienie UV do zastosowań zewnętrznych.

Kleje mogą być głęboko penetrujące i wnikające w strukturę folii laminującej oraz druku na krawędziach szkła, co doprowadza do częściowego rozwarstwienia i nieestetycznego wyglądu w postaci tzw. „pajączka”.

Technologia sklejania jest technologią stosowaną na zewnątrz w taki sam sposób jak balustrady i nie ma potrzeby klejenia krawędziowego.

Jakiekolwiek użycie kleju na spoinie wiąże się z utratą gwarancji.

Technologia wykonania druku zamkniętego pomiędzy taflami szkła uniemożliwia jego naprawę, a jedynie wykonanie całego produktu na nowo.